Deklaracja dostępności

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony golub-dobrzyn.praca.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • W części filmów nie ma napisów;
  • Część pól formularza kontaktowego ma etykiety niepowiązane z polami. W razie problemów, możesz kontaktować się z nami, pisząc także na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.

Nadmierne koszty

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Gdy podstawą oceny była samoocena

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Jakuba Zarębskiego - mejlowo informatyk@golub-dobrzyn.praca.gov.pl lub telefonicznie 56 683 52 30.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

 

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

 

Dostępność architektoniczna

 

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu — ul. Szosa Rypińska 26, 87-400 Golub-Dobrzyń

 

Budynek Powiatowego Urzędu Pracy jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Chodniki prowadzące do budynku nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących. 

Przed budynkiem na terenie ogrodzonym  funkcjonuje parking, na którym 1 miejsce parkingowe znajdujące się najbliżej głównego wejścia do budynku jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe dla pozostałych interesantów znajdują się przed bramą wjazdową.

Wejście do budynku z poziomu gruntu odbywa się z pośrednictwem schodów. 

Po lewej stronie schodów prowadzących do wejścia głównego znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz. 

Do budynku Powiatowego Urzędu Pracy można również dostać się korzystając z drugiego wejścia zlokalizowanego w prawej części budynku. Tutaj również, jak ma to miejsce w przypadku głównego wejścia, znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz. 

Bezpośrednio po wejściu do budynku Powiatowego Urzędu Pracy , znajdujemy się w holu głównym, na ścianie po prawej stronie znajduję się tablica informacyjna pokazująca rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, dzięki czemu interesanci od samego wejścia posiadają informację jak poruszać się po budynku. 

Pomieszczenia referatów związane z bezpośrednią obsługą osób bezrobotnych znajdują się na parterze w związku z czym dostęp do nich przez osoby niepełnosprawne nie stanowi problemu. Jedynie Referaty Finansowo-Księgowy  i Administracyjno-Organizacyjny znajdują się na I piętrze. W związku z powyższym kwestia załatwienia spraw urzędowych przez osoby niepełnosprawne odbywa się poprzez zgłoszenie takiej potrzeby pracownikowi zatrudnionemu na parterze. Informacja zostaje przekazana do merytorycznego pracownika z danego Referatu, po czym ów pracownik obsługuje interesanta w wyznaczonym, dogodnym miejscu. Dyrektor Urzędu oraz jego Zastępca, którzy swoje biura mają na I piętrze również w razie potrzeby obsługują interesantów z niepełnosprawnością  w wyznaczonym dogodnym miejscu na parterze budynku.
 
Na parterze znajduje się monitor dotykowy z ofertami pracy – z kontrastem czarno-białym,  przystosowany dla osób niedowidzących. 

Wejście z parteru na pierwsze piętro  odbywa się z pośrednictwem schodów, z których pierwszy i ostatni stopień zostały oznaczone kontrastowymi taśmami, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osób z nich korzystających. 

Drzwi wejściowe do budynku Powiatowego Urzędu Pracy są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu-Dobrzyniu przy wejściu do budynku po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tej kwestii – tel. +48 (56) 683 52 30 do 33. 

Drzwi wejściowe główne oraz boczne wyjście ewakuacyjne  są przeszkolone dlatego zostały oznaczone  kontrastową taśmą. Podobnie zostały oznaczone pozostałe drzwi przeszklone w budynku na parterze w Referacie Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Korytarz główny w budynku ma szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, natomiast informacje o poszczególnych Wydziałach oraz pracownikach zostały wyraźnie nadrukowane na kontrastowych tłach, dzięki czemu osoby słabowidzące mogą samodzielnie uzyskać niezbędne informacje.

Na korytarzy głównym,  zamontowana jest lupka powiększająca druk, z której interesanci mogą swobodnie korzystać.

Budynek nie jest wyposażony w windę. Nie posiada pętli indukcyjnej. 

Toaleta, znajdująca się w budynku na parterze  jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

 

W Powiatowy Urzędzie Pracy można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego. Usługa jest dostępna w godzinach pracy Urzędu, a ponadto jest bezpłatna dla osób głuchych. Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić w sekretariacie chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Informujemy, że osoby niesłyszące mogą również kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy poprzez przesłanie:

• wiadomości e-mail pod adres: sekretariat@golub-dobrzyn.praca.gov.pl

• wiadomości poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP.

W budynku znajduje się pętla indukcyjna.

Informacje o publikacji dokumentu