Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu


Zawartość stron

RPO - pieczątki, RPO logo


Tytuł projektu:

Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie golubsko-dobrzyńskim (III)
 
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020
Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy
Działanie: 8.1 Podniesienie aktywności zawodowej osób bezrobotnych poprzez działania powiatowych urzędów pracy RPO WK-P na lata 2014-2020
 
Okres realizacji: 
01.01.2017 r. – 31.12.2018 r.
 
Dane finansowe:
Wartość projektu: 2 676 687,00 zł
Kwota dofinansowania: 2 275 184,00 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa
 
Cel projektu: 
Projekt ma zwiększać możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia 1., zakwalifikowanych do profilu pomocy I (tzw. bezrobotni aktywni) lub profilu pomocy II (tzw. wymagający wsparcia) należących w szczególności do: osób powyżej 50 roku życia, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych 2., osób o niskich kwalifikacjach 3..
 
 
Grupa docelowa:
Uczestnikami projektu mogą być osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Golubiu-Dobrzyniu jako bezrobotne (zakwalifikowane do pierwszej lub drugiej kategorii oddalenia od rynku pracy) powyżej 29 roku życia, w szczególności:
  • osoby powyżej 50 roku życia
  •  kobiety
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • osoby długotrwale bezrobotne
  •  osoby o niskich kwalifikacjach
 
Działania:
Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w sposób ciągły, z poszanowaniem zasady równości szans, w tym równości płci, gwarantując równy dostęp do oferowanych form wsparcia. Kryteria rekrutacji odpowiadają wymogom grupy docelowej. Z osobami, które spełniają kryteria rekrutacji, doradcy zawodowi opracują bądź zaktualizują Indywidualny Plan Działania, gdzie opracowana zostanie ścieżka rozwoju zawodowego. W ramach projektu oferowane będzie wsparcie w postaci: poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, staże, środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
 
Rezultaty:
Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu na poziomie wymaganej efektywności zatrudnieniowej zgodnie z Komunikatem w sprawie wyznaczenia minimalnych poziomów kryterium efektywności zatrudnieniowej dla Regionalnych Programów Operacyjnych.
 
Kontakt:
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą uzyskać informacje u swojego Doradcy Klienta.
Tel. 56 683 52 31 do 33.
 
AKTUALNOŚCI PROJEKTOWE

02.01.2019

 
Rekrutacja do projektu została zakończona. Do dnia 31.12.2018 r. wsparciem objęto:
 
Poradnictwo zawodowe: 272 osoby
Pośrednictwo pracy: 239 osób
Staże: 192 osoby
Środki na podjęcie działalności gospodarczej: 35 osób 
Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy: 49 osób

06.12.2018
Informujemy, iż z uwagi na nie wykorzystanie puli środków na podjęcie działalności gospodarczej, można jeszcze składać wnioski. Nabór jest otwarty, prowadzony do wyczerpania środków. Szczegóły naboru znajdziesz tu:
http://golub-dobrzyn.praca.gov.pl/-/8100785-nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-podjecia-dzialalnosci-gospodarczej-rpo-wkp
 
05.11.2018
 
Informujemy, iż w związku z powstałymi oszczędnościami na zadaniu Staże, dokonano zmian w projekcie i powstałe oszczędności przesunięto na realizację zadania związanego z udzielaniem środków na podjęcie działalności gospodarczej. Właśnie został uruchomiony nabór.
Szczegóły znajdziesz tu: 
 
03.09.2018
 
Informujemy, iż rekrutacja osób bezrobotnych na staż została zakończona.

01.08.2018
Informujemy, iż nadal prowadzona jest rekrutacja osób, które chciałby uczestniczyć w stażach. Planowany okres odbywania stażu: 01.09.2018 – 30.11.2018. Jeżeli jesteś zainteresowany – skontaktuj się  ze swoim Doradcą Klienta. Zapraszamy!
 
 
 
1. Osoby, które ukończyły 30 rok życia, łącznie z dniem 30-tych urodzin.
2. Tu: Dorośli (25 lat i więcej) – osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy. Status na rynku pracy określany jest w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie. Wiek uczestników określany jest na podstawie daty urodzenia i ustalany w dniu rozpoczęcia udziały w projekcie.
3. Osoba  posiadająca wykształcenie na poziomie ISCED 3 włącznie (ISCED: Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia). ISCED 1: wykształcenie podstawowe; ISCED 2: wykształcenie gimnazjalne; ISCED 3: wykształcenie ponadgimnazjalne (wykształcenie uzyskane po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego, technikum).
 

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę